Previous
Next
קבל את הניוזלטר שלנו
הרשם

דינר לונדון תשעו

לקראת ייסוד סניף מרכזי באנגליה "תורת המשפחה" חושפת הצלחות והישגים בדינר מיוחד מסוגו בלונדון

"תורת המשפחה" מיסודו של הרב יצחק מלבר שליט"א עוסקת בהבאת שמחה ומזור לבתי ישראל ולזוגות חשוכי ילדים.
בשנים האחרונות הפעילות התמקדה בארץ ישראל , וכחלק מתנופת התרחבות בקשת בינלאומית בקרב הקהילות היהודית בעולם הנתמכת ע"י גדולי ישראל ורבנים מכל קצוות הקשת החרדית - הדתית בעולם. ועם ביסוס הארגון בארה"ב , 'תורת המשפחה' מעלה הילוך והפעם אירופה ובייחוד אנגליה – על הפרק.
כחלק מהתוכנית לייסוד סניף מרכזי בלונדון בירת אנגליה, התאספו לדינר הכרות והוקרה רבנים, אישי ציבור, עסקנים מקומיים יחד עם עשרות בעלי בתים מכובדים לסעודת מלווה מלכה בסטמפורד היל, וקיבלו סקירה על הפעילות הנרחבת ב'תורת המשפחה' לפתרון מצוקות קשות לזוגות ובכלל על הנעשה בתחום בקהילות בלונדון עד היום ע"י הרב יצחק מלבר והצורך והאופן שניתן לסייע למנף את הפעילות ולייסד סניף מרכזי בלונדון בקרוב.
בהמשך הערב, היה שיתוף והבנה בנושא שרק לעתים רחוקות משוחחים עליו, ומתואר בסיפורים מרגשים המבטאים בבירור את החלל העצום שתורת המשפחה פועלת למלא. המשתתפים התקשו לעזוב את האולם עד קרוב לחצות הלילה, בה בשעה שרקידה ספונטנית פרצה והרגשות גאו.
את מלווה המלכה הנחה באופן מקצועי ביותר ר' ישראל שטרן וכיבדו בהשתתפותם הגאון הגדול הרב יוסף פדווה מזקני וגדולי הפוסקים בלונדון,  הדיין הגאון הגדול הרב זאב פלדמן ודיין הגאון הגדול הרב גרינהאוס מקהילת כדתיא וכן הרבנים החשובים מורי הוראה בכדתיא הרב שולם אנגלנדר, הרב יחזקאל שלאף והרב ברוך לייב רבינוביץ. שמואלי שטיינמעץ הצטרף למקהלת 'נגינה' והוסיפו ממד מוסיקלי בזמירותיהם במשך הערב כולו.
הדיין הגאון הגדול הרב זאב פלדמן שליט"א, נשא נאום מרגש, והעיד כי אחוז גדול של משפחות בקהילה סומכים על 'תורת המשפחה' כארגון שתמיד מעודכן בטכנולוגיה הרפואית המתקדמת ומסייעת בכך לרבנים בפסקי הלכה מסובכים שעולים על בסיס קבוע. הוא הדגיש גם כמה חשובה העבודה שעושה ארגון 'תורת המשפחה' למען הכלל, ותיאר כיצד הרבנים המקומיים משתמשים תדיר במוקד הטלפוני ושהוא בעצמו מפנה משפחות כדבר יום ביומו.
ד"ר יוסף אדלר הנודע, מהשורה הראשונה של רופאים בקרב הקהילה היהודית, הוזמן לבמה לקבל תשורה נאה מ'תורת המשפחה' על הזמן והמאמץ שהוא משקיע בסיוע לארגון לענות על צרכי הקהילה בלונדון ובכלל הוא פנה לקהל ותיאר כמה נחוצה ותועלתית עבודת 'תורת המשפחה' באוכלוסיה המקומית וכמה הוא שמח שיש לו חלק בזה. הוא הצהיר שהוא מפנה אנשים למוקד 'טהרנו' שע"י 'תורת המשפחה' ושרופאים ורבנים נהנים תדיר מפעילות המוקד. רופאים מכירים ב'תורת המשפחה' ופועלים יחד עם הארגון במטרה למצוא את הפתרונות הטובים ביותר. הוא שיבח את הארגון, שהוקם לראשונה בארץ ישראל, ועל התרחבותו והגעתו עד אנגליה במענה לדרישה ההולכת וגוברת.
מזכרת ותשורה ניתנו גם לארבעת המארחים של הערב על נדיבות לבם לאפשר ל'תורת המשפחה' לעזור במשך השנה החולפת לכל-כך הרבה משפחות באנגליה. וכן לידידי 'תורת המשפחה' המקומיים על עמלם האין סופי להבטחת הצלחת הארוע.
לאחר הקרנת קליפ וידיאו קצר, הכולל עדויות מאנשים המרגישים שחבים את חייהם לתורת המשפחה, הלהיב את האורחים הרב יצחק מלבר שליט"א, מייסד ויו"ר 'תורת המשפחה', בסיפורים על הצרות שעוברות כה הרבה משפחות וכיצד תורת המשפחה הופכת להם את היגון בחייהם לשמחה, כשכבר שאבדה תקוותם. הרב מלבר, עם הצוות הבינלאומי שלו, מביאים את הידע הרפואי הנרחב שרכשו למשפחות בכלל ישראל. הרבה מצבים אינם מוגדרים כבעיות רפואיות אך הם עדיין בעייתיות מאוד מהבחינה ההלכתית. תורת המשפחה נכנסה לחלל זה ומעניקה תשובות ופתרונות כאשר הרבנים והרופאים אינם יכולים לעשות כן.
הרב מלבר הזכיר ספציפית את מספר הזוגות הגדול מאנגליה הבאים לגור בארץ ישראל בשנות הנישואין הראשונות שלהם. המערכת הרפואית הזרה להם ומגבלות השפה מעצימים את הבעיות שהם עוברים והם נאלצים להיאבק נגד המערכת לבד, לעתים הסבל נמשך במשך שנים. הוא הציג מכתבים שכתבו משפחות צעירות המבקשות להביע את הכרת הטוב שלהן ל'תורת המשפחה'; על שהארגון היווה את האור בקצה המנהרה, העניק להן עצה טובה, ודאג להם  אצל המומחים הרפואיים בתחום, נתן תמיכה רגשית והדריך אותן בכל שלבי התהליך, עד שהגיעה להן הישועה.
תודה מיוחדת ניתנה לעסקנים אשר באמצעות נדיבות לבם יכלה תורת המשפחה לסייע ליותר מאלפיים וחמש מאות משפחות באנגליה בלבד במשך השנה וחצי האחרונים. כמות השיחות הגדולה הנכנסות למוקד טהרנו (UK) באנגליה כל יום הנן עדות לצורך הדחוף של הארגון לבסס את עצמו באנגליה.
תורת המשפחה שמה לה למטרה לפתוח סניף  מקומי ומרכזי בלונדון במשך החודשים הקרובים, בכדי לספק את השרות הטוב ביותר לקהילה המקומית. זוגות המתמודדים עם מצבים מסובכים יוכלו לפגוש אישית יועצים מקצועיים ותכניות הקניית ידע תהיינה פתוחות לרבנים, רופאים ומדריכי חתנים וכלות מקומיים. כל זה יתן להם את הכוח והאפשרות לעזור לכל משפחה ומשפחה הפונה אליהם, על-מנת שלא תהא אפילו משפחה אחת הסובלת ללא מענה ופתרון בעז"ה.