Previous
Next
קבל את הניוזלטר שלנו
הרשם

כינוס נשים בפסגת זאב

כינוס נשים בפסגת זאב

נשים קדימה – כנס ראשון לקהל הרחב
עשרות נשים השתתפו בערב מיוחד שהתקיים לקראת חג השבועות בשכונת פסגת זאב בירושלים, וזכו לשמוע מידע מדהים וחשוב על קידום בריאות האישה מפי הרבנית אסתר פיקל, הרבנית שלומית סלמני, הגברת יעל זמיר ולהרצאה המרכזית בנושא רפואה וטהרה מפי הרב יצחק מלבר ראש מרכז 'תורת המשפחה'. את הערב פתח רב השכונה הרב סלמני ואמר "אנו זוכים  לארח כאן בשכונה את התוכנית המיוחדת של מרכז 'תורת המשפחה', בערב ראשון מסוגו לקהל הרחב. הקב"ה נתן את מצוות הטהרה דווקא לנשים. הן אלה שמחויבות, אלה שצריכות לדאוג, כי הקב"ה ידע את הכוח של נשים, ואת מסירות הנפש שלהן גם כשהיה צריך לרדת 40 מדרגות למי המקוה. גם היום יש מסירות נפש, אפילו שב"ה התנאים נוחים וטובים. עם זאת, יש את הצורך בהסברה של חשיבות העניין והסיוע בטיפול בקשיים המונעים מהאישה לטבול. בעז"ה שיצא מזה רק טוב לכל עם ישראל, אמן ואמן."
 
לאחר מכן, הרבנית סלמני בהרצאה מאלפת על חשיבות המצווה, "אנו יודעים איזה מפתח ענק ומיוחד יש במצווה  של טהרת משפחה וכשמקיימים את המצווה כמו שצריך, יש שפע שהילדים יוצאים מבריקים, יש להם שכל, נפתח להם הראש ללמוד את התורה, כמו כל דבר, שפע של פרנסה, נפתח שפע של ברכה בכל מה שאדם עושה. יש שמחה בבית. כשבני זוג מצליחים לעשות את המצווה הזאת כמו שצריך ואישה שומרת על הלכות כמו שצריך, מגיעים למצב שיכולים להגיע לתיקון כל הבריאה. כשזוג יושב מקיים מצוות כמו שכולם, מגיע לתיקון בריאה, לא פחות. כך אומרים חז"ל. שה' יזכה אותנו שנמשיך לשמור בטוב בחסד ורחמים."
 
בהמשך, ריתקה וריגשה את הקהל, הרבנית אסתר פיקל, בסיפור אישי מופלא על הנס בעקבות הטהרה. "שלושה דברים שהם מאוד חשובים לאישה יהודייה. אנחנו זכינו בהם, מהם שלושת הדברים? זה שיש לנו את הדלקת נרות שבת, יש לנו לעשות הפרשת חלה, ויש לנו טהרת משפחה, שצריך לשמור." אמרה הרבנית פיקל וסיפרה את סיפור הנס של בתה, שהחלימה מהמחלה קשה, ושמה שונה בהוראת הרב מרבקה לחיה, שתזכה לחיים ארוכים, וזכתה ללדת בת בנסים גלויים. הסיפור העלה דמעות בעיני המשתתפות, בעיקר ברגע המיוחד בסוף דבריה, כאשר אמרה " הבת שלי יושבת פה, חיה שלי!". 
 
הרב יצחק מלבר, מקים ומנהל 'תורת המשפחה', הסביר על מוקד 'טהרנו' הקו החם של הארגון המאפשר לקבל פתרונות הלכתיים ורפואיים לבעיות שכל אישה מתמודדת איתם במעגל החיים. ונשא דברים על חשיבות
מתן סיוע מקצועי לאישה שיש לה בעיות להטהר, גם בעיות 'קלות' וגם מסובכות יותר. "הכי מצער לשמוע במוקד שאישה לא טבלה שנה בגלל דימום. לצערנו רוב נשים לא יודעות שאפשר לטפל בזה ולאן לפנות. גם גורמים אחרים שמטפלים בנושאים הללו לא תמיד מעודכנים בטכנולוגיות החדישות וביכולת לפתור בעיות באמצעים שונים. לצערנו, רופאים לא לומדים זאת בבית ספר לרפואה, את כל הנושא של טהרה, איזה תכשירים אפשר לתת ומתי, וכן התאמה של אמצעי מניעה על פי ההלכה. לכן, חשוב להעביר הלאה את הבשורה, שיש כתובת מקצועית לכל שאלה."
 
לסיום, למרות השעה המאוחרת, הקשיבו הנשים בקהל, להרצאתה המרתקת של יעל זמיר, אחות מוסמכת ומרצה בכירה בתחום בריאות האישה, אשר סקרה נושאים שונים בתחום, וציינה שהם חשובים ועל כל אישה לדעת אותם, בשביל עצמה, בשביל בנותיה, או בשביל נשים אחרות בסביבתה. הנושא העיקרי היה 'משכב לידה' על ההחלמה לאחר לידה באספקטים שונים ועל החשיבות בסיוע נכון לנשים הזקוקות לכך, לזכור שלא צריך להתבייש, צריך לשאול ולמצוא את המענה המקצועי והמדוייק, שיכול לזהות את הבעיה ולתת דרכי טיפול נכונות ומוצלחות.
לאור הצלחת הכנס והביקוש הרב הוחלט ב'תורת המשפחה' להמשיך ולקיים ערבי נשים במקומות נוספים כדי לאפשר לעוד נשים לדעת ולהכיר את הצמתים השונים המחברים בין עולם הרפואה לבין ההלכה במעגל החיים של האישה.