Previous
Next
קבל את הניוזלטר שלנו
הרשם

אודות המרכז 


 

 


ארגון 'תורת המשפחה' הוקם על ידי בני הזוג הרב יצחק וחיה מלבר, כדי לתת מענה מקצועי מקיף וייחודי לכל תחומי בריאות האישה, בהתאם לכללי ההלכה היהודית.
הרב יצחק מלבר, בעל תואר שני MA במנהיגות, מו"צ המכהן כרב בשכונת מנחת יצחק בירושלים, מחבר סדרת הספרים 'תורת המשפחה' ובוגר קורס 'קידום בריאות' של משרד הבריאות בשנת 2013.
הגברת חיה מלבר, יועצת בכירה ומייסדת פרויקט 'נשים לנשים', ומנהלת את אגף הייעוץ הרפואי באנגלית בארגון.
החזון העיקרי המוביל את הארגון הוא קידום בריאות האישה למען שלימות הבית, מתוך מתן חשיבות רבה לכך שאישה בריאה ומאושרת מגשימה את עצמה ואת האמהות באופן מקסימלי ונהנית משלום בית, נחת והצלחה בגידול הילדים. הצורך בארגון גג לנושא בריאות האישה, עלה מהשטח בשנים האחרונות לאור העובדה כי עולם הרפואה מתעדכן כל הזמן, ומעגל החיים של אישה שומרת מצוות נמצא בקשר מתמיד בצמתים המחברים בין עולם הרפואה לבין ההלכה וההשקפה היהודית בעידן המודרני. ארגון 'תורת המשפחה' חרת על דגלו להיות כתובת אמיתית לבריאות האישה בכל גיל, ולהעניק מידע רפואי ברמה גבוהה ועל פי חידושי הטכנולוגיה המעודכנים ביותר, בהתאם לכל כללי ההלכה למען שלימות הבית היהודי וקידום בריאות האישה.
הארגון מהווה כתובת לנשים, לזוגות, לרופאים ולרבנים, ודואג להעלאת המודעות ולהנגשה והעשרה של ידע רפואי-הלכתי מעודכן ורלוונטי, ומתן פתרונות לכל נושא הקשור לטהרה במעגל החיים של האישה, דימומים לא סדירים, כתמים, מניעת הריון, הריון בסיכון, אישות, הפלות, שאלות בתחומי הפוריות ועוד.
הפעילויות הרבות של 'תורת המשפחה' נעשות באמצעות פרויקטים מגוונים ההולכים ומתרחבים לפי הצורך, בהם: מרכז הכשרה והדרכה ארצית, שירותי ייעוץ והדרכה, חינוך בקהילה ועוד. במסגרת הפרויקטים האלו מתקיימים במשך השנה כנסים וימי עיון, קורסים וסמינרים, ובנוסף, הארגון מוציא לאור ספרים וחוברות, עלונים ופרסומים מקצועיים.
פרויקט הדגל של 'תורת המשפחה' הוא מוקד 'טהרנו' - קו חם וחינמי הפועל 24 שעות ביממה על ידי צוות רחב של יועצים ויועצות מקצועיים. מוקד 'טהרנו' מהווה פריצת דרך של ממש עבור הפונים, באופן ההתייחסות הספציפי לכל מקרה והקדשת הזמן הנדרש במלוא הסבלנות, ומתן הפתרון הטוב ביותר, ליווי וייעוץ רציף ככל שמתבקש. צוות המוקד משיב על כל שאלה בנושא טהרה ורפואה ובריאות האישה, הכוונה לרופאים בכירים, תמיכה נפשית הדרכה וליווי ועוד. כל הפעילות מתבצעת בשלש שפות (עברית, אנגלית ויידיש). במוקד 'טהרנו' מטפלים בלמעלה מאלפיים משפחות בחודש מכל רחבי העולם, ובשל הביקוש הרב והוספת קווים מקומיים בסניפים בחו"ל, מכשיר הארגון אנשי צוות מקצועיים שירחיבו את מעגל המשיבים ויעניקו מידע בשפות נוספות.
בין מטרותיו של ארגון 'תורת המשפחה', להיות פלטפורמה של 'חינוך לבריאות נשים' העלאת מודעות על רפואה מונעת ואורח חיים בריא בכל שלב במעגל החיים הנשי והמשפחתי. כמו כן, הארגון מייחס חשיבות רבה לעדכון תמידי במחקר ונציגיו משתתפים בעשרות כנסים רפואיים בישראל ובעולם בכל שנה. ובזכות המקצועיות הרפואית, זוכה הארגון לשיתופי פעולה עם מערכת הבריאות, בתי חולים, קופות חולים, רופאים, חברות התרופות וארגונים בתחומים חופפים.
עם השנים בשל ריבוי הפונים מחו"ל, התרחבה הפעילות גם לארה"ב ואירופה, על ידי הקמת שלוחות מקומיות המהווים סניפים למתן ייעוץ מקצועי, הפעלת מוקד טלפוני מקומי, הפצת חומרים וקיום כנסי הדרכה לנשים, לאנשי מקצוע וכן לרבנים וראשי קהילות.
הארגון זכה בפרס שר הבריאות, וכן מקבל שבחים רבים מרופאים ומומחים בתחום זה, וזוכה להמלצות נלהבות מגדולי הרבנים בישראל ובעולם, למכתבי תודה רבים וסיפורים מרגשים, ובעיקר בזכות לעזור לאלפי משפחות מרוצות ושמחות.